Zwycięstwo! Trzy punkty dla Stali!

W spotkaniu 28. kolejki II ligi Stal Stalowa Wola pokonała 1:0 PGE GKS-em Bełchatów. Jedynego gola w tym meczu strzelił Michał Mistrzyk.

„Stalówka” sobotnie spotkanie rozpoczęła od zdecydowanych ataków na bramkę przeciwnika. Już w 6. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w dobrej sytuacji znalazł się Grzegorz Janiszewski, ale jego uderzenie było minimalnie niecelne. Zielono-czarni szukali wrzutek przed bramkę rywala i często gościli w okolicy pola karnego PGE GKS-u Bełchatów.

Wraz z upływem kolejnych minut swoich szans zaczęli upatrywać goście. Najpierw na strzał zdecydował się Bartłomiej Bartosiak, w przeszłości zawodnik naszego zespołu, lecz to uderzenie zostało zblokowane. Zdecydowanie groźniej było w okolicach 20. minuty meczu. Najpierw nasz zespół przed stratą gola uratował słupek, a chwilę później świetnie w bramce spisał się Krystian Kalinowski, który obronił groźny strzał. Następnie spotkanie się wyrównało, sporo było gry w środkowej strefie boiska, a na przerwę piłkarze ostatecznie zeszli przy bezbramkowym remisie.

Druga połowa mogła rozpocząć się w sposób wymarzony dla Stali. W 51. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę po strzale Piotra Mrozińskiego praktycznie z linii bramkowej wybił jeden z zawodników gości. Chwilę później po ładnej akcji zielono-czarnych znów okazję miał Mroziński, a w 56. minucie z kilkunastu metrów minimalnie przestrzelił Przemysław Stelmach. Goście szybko jednak odpowiedzieli na znakomite akcje naszych zawodników. Po strzale Emile Thiakane dobrze spisała się jednak nasza defensywa. Serca kibiców „Stalówki” znów zadrżały w 70. minucie, gdy po strzale z dystansu Bartosiaka piłka trafiła w poprzeczkę bramki zielono-czarnych!

W końcówce spotkania nasi zawodnicy pokazali jednak „Stalowy charakter” i w 82. minucie objęli prowadzenie! Po dośrodkowaniu Adama Waszkiewicza w pole karne Michał Mistrzyk popisał się celnym strzałem głową. 1:0!

Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie. Zielono-czarni po dobrym meczu pokonali 1:0 drużynę z Bełchatowa. W następnym spotkaniu na wyjeździe zmierzymy się z Olimpią Grudziądz.

Stal Stalowa Wola – PGE GKS Bełchatów 1:0 (0:0)

1:0 – Michał Mistrzyk 82′

Stal Stalowa Wola: Krystian Kalinowski – Adam Waszkiewicz, Grzegorz Janiszewski, Szymon Jarosz, Bartosz Sobotka, Łukasz Pietras (72′ Michał Trąbka), Piotr Mroziński, Szymon Jopek, Przemysław Stelmach, Michał Mistrzyk (90 +1′ Michał Kitliński), Robert Dadok (78′ Sebastian Łętocha).

PGE GKS Bełchatów: Paweł Lenarcik – Mikołaj Grzelak, Damian Michalski, Mariusz Magiera, Mateusz Szymorek, Bartłomiej Bartosiak, Paweł Czajkowski (87′ Artur Golański), Marcin Ryszka, Emile Laurent Diokel Thiakane (85′ Hubert Tylec), Patryk Mularczyk, Przemysław Zbybowicz (60′ Bartosz Biel).

Żółte kartki: Łukasz Pietras – Mariusz Magiera, Paweł Czajkowski, Emile Laurent Diokel Thiakane.

Sędzia: Karol Rudziński (Nidzica).