Zwycięstwo na koniec sezonu. Robert Dadok z dwoma golami

W spotkaniu 34. kolejki II ligi Stal Stalowa Wola zmierzyła się z Gryfem Wejherowo. Ten mecz zakończył się zwycięstwem 3:1 naszego zespołu. Dwa gole dla zielono-czarnych strzelił Robert Dadok.

To było już ostatnie spotkanie w tym sezonie II-ligowych rozgrywek. Niedzielę 19 maja 2019 roku na długo zapamięta jeden z zawodników naszego zespołu. Chodzi o Patryka Maruta – szesnastolatka, który w spotkaniu z Gryfem Wejherowo zadebiutował w zielono-czarnych barwach. I to od razu w podstawowym składzie! Nasz młody zawodnik był bardzo aktywny na boisku.

Gospodarze niedzielnego meczu od początku spotkania starali się narzucić swój styl gry. Zielono-czarnym udało się jednak przetrwać napór zawodników z Wejherowa i po pewnym czasie sami coraz śmielej zaczęli atakować. W 19. minucie pokazał się nasz młody zawodnik, ale po jego strzale dobrze interweniował bramkarz drużyny z Wejherowa, która już przed tym spotkaniem miała zapewniony II-ligowy byt.

W kolejnych minutach spotkanie się wyrównało. Obie drużyny miały swoje szanse, gospodarzy przed stratą gola uratował nawet słupek, ale do szatni po pierwszej połowie piłkarze obu zespołów udali się przy bezbramkowym remisie.

Druga część spotkania potoczyła się już natomiast po myśli zielono-czarnych chociaż na gola musieliśmy czekać do 70. minuty meczu. Wtedy bramkę dla „Stalówki” strzelił Robert Dadok, który pokonał bramkarza ładnym uderzeniem. Ten sam piłkarz dziewięć minut później podwyższył prowadzenie naszej drużyny. Robert popisał się precyzyjnym uderzeniem z rzutu wolnego. 2:0 dla Stali!

W końcówce spotkania gospodarze zdołali strzelić jednego gola, ale na tę bramkę zielono-czarni odpowiedzieli najlepiej jak tylko można! Już w doliczonym czasie gry kolejnego gola dla Stali strzelił bowiem Michał Kitliński!

„Stalówka” sezon 2018/2019 zakończyła zwycięstwem 3:1 z Gryfem Wejherowo. Czekamy już na kolejne mecze z udziałem naszego zespołu!

Gryf Wejherowo – Stal Stalowa Wola 1:3 (0:0)

0:1 – Robert Dadok 70′

0:2 – Robert Dadok 79′

1:2 – Maciej Koziara 89′

1:3 – Michał Kitliński 90 +3′

Gryf Wejherowo: Dawid Leleń – Paweł Brzuzy, Paweł Ewertowski, Krzysztof Wicki, Robert Chwastek, Piotr Kołc (81′ Oskar Sikorski), Paweł Czychowski (74′ Oskar Ryk), Maciej Koziara, Adrian Machol (55′ Łukasz Pietroń), Fabian Kątny, Dawid Rogalski.

Stal Stalowa Wola: Krystian Kalinowski – Adam Waszkiewicz, Fryderyk Stasiak, Kacper Śpiewak, Bartosz Sobotka, Szymon Jopek, Przemysław Stelmach, Robert Dadok (80′ Grzegorz Janiszewski), Michał Mistrzyk (62′ Michał Kitliński), Michał Trąbka, Patryk Marut (77′ Sebastian Łętocha).

Żółte kartki: Paweł Czychowski, Fabian Kątny, Piotr Kołc – Adam Waszkiewicz, Michał Mistrzyk, Patryk Marut.

Sędzia: Konrad Aluszyk (Gorzów Wlkp.).