Zielono-czarni lepsi od Stali Kraśnik(video)

W meczu 36. kolejki III ligi grupy IV piłkarze Stali Stalowa Wola zmierzyli się ze Stalą Kraśnik. To spotkanie zakończyło się zwycięstwem naszego zespołu!

Po niedawnym meczu z KS Wiązownica (2:2) nasza „Stalówka” już w środę w spotkaniu wyjazdowym rywalizowała ze Stalą Kraśnik. Była to kolejna potyczka z rywalem, który znajduje się w strefie zagrożonej spadkiem do niższej klasy rozgrywkowej.

Początek spotkania był dość wyrównany, a obie drużyny badały swoje możliwości. Zielono-czarni szukali uderzeń na bramkę gospodarzy, lecz piłka nie chciała wpaść do siatki drużyny z Kraśnika. W 15. minucie na naszą bramkę przymierzył Jan Imiołek. To był groźny strzał, ale skończyło się tylko na strachu.

W końcu w 39. minucie nasza drużyna objęła prowadzenie. Zielono-czarni wyprowadzili szybką akcję i po dograniu ze skrzydła przed bramkę gospodarzy piłkę do siatki skierował Szymon Grabarz. „Stalówka” objęła prowadzenie i z dobrym wynikiem zeszła na przerwę do szatni.

W 56. minucie piłkarze ze Stalowej Woli podwyższyli wynik. Z rzutu rożnego zagrywał Bartosz Wiktoruk, a gola strzelił Michał Mistrzyk. 2:0!

„Stalówka” do końca spotkania kontrolowała wydarzenia na boisku i nie dała sobie strzelić bramki. Zielono-czarni w środę zwyciężyli w Kraśniku 2:0 i do swojego dorobku dopisali kolejne trzy punkty.

Stal Kraśnik – Stal Stalowa Wola 0:2 (0:1)

0:1 – Szymon Grabarz 39′

0:2 – Michał Mistrzyk 56′

Skład Stali Stalowa Wola: Wietecha – Waszkiewicz, Pietrzyk, Hudzik, Mistrzyk (76′ Conde), Drobot, Espana (65′ Wojtak), Wiktoruk (65′ Zięba), Mroziński (78′ Khorolskyi), Jopek, Grabarz (65′ Piechniak).

Żółte kartki: Wiktoruk.

Sędzia: Grzegorz Jabłoński (Kraków).

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"