Wysoka porażka z Wisłą Puławy

W sobotę 31 października w meczu 17. kolejki III ligi grupy IV piłkarze Stali Stalowa Wola zmierzyli się z Wisłą Puławy. To spotkanie zakończyło się wysoką porażką zielono-czarnych.

W sobotę zielono-czarni podejmowali lidera naszej grupy III ligi. Stal szybko ruszyła do ataku i już w 2. minucie miała dobrą okazję. Uderzenie Piotra Mrozińskiego w polu karnym Wisły zostało jednak zablokowane. Chwilę później główkował Piotr Witasik, lecz dobrze interweniował Piotr Owczarzak. Potem do głosu doszli goście.

W 8. minucie rywale objęli prowadzenie. Po uderzeniu z kilkunastu metrów i rykoszecie piłka wpadła do bramki „Stalówki”. Chwilę później Wisła Puławy zdobyła gola na 2:0 – naszego bramkarza pokonał Adrian Paluchowski.

Po stracie dwóch bramek Stal szukała okazji na kontaktowego gola. Po dośrodkowaniu w pole karne Wisły niecelnie główkował Wołodymyr Khorolskyi, a następnie po uderzeniu Michała Fidziukiewicza dobrze obronił Owczarzak. Do końca pierwszej połowy zielono-czarni atakowali, oddawali strzały na bramkę rywali, ale nie zdołali zmienić wyniku. Na przerwę drużyna prowadzona przez Szymona Szydełko zeszła przegrywając 0:2.

Po zmianie stron goście oddalili grę od własnego pola karnego, kontrolowali spotkanie i trzymali Stal daleko od własnej bramki. Zielono-czarni musieli być czujni w defensywie, bowiem piłkarze z Puław raz na jakiś czas wyprowadzali groźne akcje. Jedna z takich zakończyła się kolejnym golem dla gości. W 81. minucie naszego bramkarza znów pokonał Adrian Paluchowski. 0:3…

Piłkarze z Puław w sobotę w Stalowej Woli zwyciężyli 3:0 i do swojego dorobku dopisują kolejne trzy punkty. Dla „Stalówki” to piąta porażka w tym sezonie III-ligowych rozgrywek.

Stal Stalowa Wola – Wisła Puławy 0:3 (0:1)

0:1 – Piotr Witasik (sam.) 8′

0:2 – Adrian Paluchowski 15′

0:3 – Adrian Paluchowski 81′

Stal Stalowa Wola: Korziewicz – Waszkiewicz, Stępniowski (60′ Grabarz), Witasik, Mroziński, Wiktoruk (46′ Jopek), Zmorzyński (68′ Sobotka), Szifer (46′ Zięba), Surmiak (67′ Stelmach), Khorolskyi, Fidziukiewicz.

Wisła Puławy (skład wyjściowy): Owczarzak – Kuban, Pielach, Cyfert, Cheba, Kiczuk, Piotrowski, Bartosiak, Drozdowicz, Zając, Paluchowski.

Żółte kartki: Witasik, Zmorzyński, Khorolskyi.

Sędzia: Krzysztof Pachołek (Lubaczów).