Wypowiedzi po meczu Stal – Błękitni: „Drużyna pokazała charakter”

Prezentujemy wypowiedzi piłkarzy „Stalówki” po wygranym 4:2 meczu z Błękitnymi Stargard.

Bartosz Sobotka: Wiedzieliśmy, że ten pierwszy mecz będzie bardzo ciężki, jak i to, że Błękitni Stargard to bardzo niewygodna drużyna, która jest wybiegana, walczy. Zajmują miejsce w dolnej części tabeli – było pewne, że nie przyjadą się położyć. Po pierwszej połowie można było wnioskować, że ten mecz nam się układa, prowadziliśmy 2:0. Bądźmy szczerzy – źle weszliśmy w drugą część spotkania, co poskutkowało dwoma straconymi bramkami. Chwała chłopakom, że umieliśmy się podnieść z tego wszystkiego wyrwać trzy punkty, bezcenne dla nas.

Piotr Mroziński: Ciężko powiedzieć, co się stało po przerwie. Może za bardzo uwierzyliśmy już w przerwie, że ten mecz jest wygrany, a tu jeszcze drugie 45 minut. Za bardzo się cofnęliśmy, Błękitni grali długą piłką. Zrobiło się 2:2, ale najważniejsze, że udało się ten wynik wyciągnąć i wygrać to spotkanie.

Łukasz Pietras: Bardzo dobrze zaczęliśmy to spotkanie. Prowadziliśmy 2:0 do przerwy. Fajnie udało się zakończyć bramką do szatni pierwszą połowę. Powiedzieliśmy sobie, że nie możemy się cofnąć w drugiej części meczu, że to jest niebezpieczny wynik. Niestety, jedna bramka stracona po naszym stałym fragmencie. Zrobiło się 2:1, później 2:2, ale wtedy drużyna pokazała charakter. Wiedzieliśmy, że jesteśmy w stanie wygrać ten mecz i się wydało zwyciężyć 4:2. Myślę, że jak najbardziej zasłużony wynik. Co do mojej gry, na pewno może być dużo lepiej, ale jestem zadowolony, bo wiadomo – najbardziej liczy się wynik i gra zespołu.