W sobotę po zwycięstwo

PGE GKS Bełchatów będzie najbliższym rywalem naszej „Stalówki”. Zielono-czarni rywala podejmą w sobotę w Boguchwale.

II-ligowcy pomału wkraczają w decydujący moment sezonu – ten, w którym rozstrzygają się losy spadku i awansu. Nasza „Stalówka” zajmuje miejsce w środku tabeli i zgromadziła 38 punktów. Nad strefą spadkową mamy dziesięć „oczek” przewagi. Nasz najbliższy rywal – PGE GKS Bełchatów – jest czwarty (Stal ósma). Ma od nas siedem punktów więcej i walczy o awans do Fortuna I ligi. Do końca tego sezonu pozostało jeszcze siedem kolejek.

„Brunatni” nie mają jednak dobrych wspomnień z jesiennego spotkania z zielono-czarnymi. Z PGE GKS-em zmierzyliśmy się w 11. kolejce II ligi. W Bełchatowie Stal przegrywała po golu zdobytym przez Bartosza Biela, ale po przerwie zielono-czarni zdołali strzelić dwa gole i wygrać mecz. Piłkę do bramki PGE GKS-u skierowali Adrian Dziubiński w 72. minucie i Sebastian Łętocha w samej końcówce potyczki (ZOBACZ TAKŻE: DOBRE WSPOMNIENIA Z BEŁCHATOWA).

Ogółem z bełchatowianami nie wiedzie nam się jednak zbyt dobrze. Na siedemnaście dotychczasowych spotkań Stal wygrała trzy. Osiem razy triumfowali nasi sobotni rywale, a sześciokrotnie zanotowano remis. – W tamtej rundzie udało się pokonać GKS. Mam nadzieję, że teraz też tak będzie – tym bardziej, że teraz zagramy „u siebie”. Liczę, że wygramy i będzie dobrze – mówił młody zawodnik naszego zespołu, Szymon Jopek.

W ostatniej kolejce nasi zawodnicy przerwali ostatnią serię niepowodzeń i zremisowali w Chorzowie 1:1 z miejscowym Ruchem. GKS pokonał natomiast 3:0 Znicz Pruszków. W wyjazdowych spotkaniach w tym sezonie bełchatowianie często natomiast remisują. Na 13 meczów na „obcym terenie” drużyna GKS-u trzykrotnie wygrała, trzykrotnie przegrała i zanotowała siedem remisów. W kadrze tego zespołu możemy znaleźć m.in. Bartłomieja Bartosiaka, który w sezonie 2015/2016 był zawodnikiem naszej „Stalówki”.

Mecz Stal Stalowa Wola – PGE GKS Bełchatów odbędzie się w sobotę, 13 kwietnia na stadionie Izo Arena w Boguchwale. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 16:00. Wszystkich kibiców zapraszamy na ten mecz!

STALÓWKA tv. Przed meczem z PGE GKS Bełchatów.

Dlaczego w meczu z GKS Bełchatów nie zagra Kacper Czajkowski ? – o tym i innych problemach opowie trener Stali – Wojciech Fabianowski