Twierdza Puławy zdobyta!(foto/video)

W meczu 38. kolejki III ligi grupy IV piłkarze Stali Stalowa Wola zmierzyli się z Wisłą Puławy. To spotkanie zakończyło się zwycięstwem zielono-czarnych!

Wisła Puławy to lider III ligi grupy IV i zespół, który zapewnił już sobie awans do eWinner II ligi. Puławianie w tym sezonie byli niepokonani na własnym stadionie. W niedzielę nasza „Stalówka” rywalizowała więc w jaskini lwa. I wygrała!

Gospodarze już w 1. minucie wypracowali sobie dobrą okazję, lecz niecelnie uderzył Adrian Paluchowski. Kilka minut później dobrze w naszej bramce spisał się natomiast Tomasz Wietecha, który obronił uderzenie zawodnika gospodarzy. W odpowiedzi z kilkunastu metrów strzelał Piotr Mroziński. Piłka przeleciała nad bramką Wisły.

W kolejnych minutach swoich szans szukali jeszcze Aleksander Drobot i Maciej Wojtak. Wynik nie uległ jednak zmianie. Jeszcze w pierwszej połowie ładne techniczne uderzenie z 16 metrów oddał Mroziński. Kacper Kołotyło efektownie jednak obronił. Nasz zespół postraszył jeszcze Paluchowski, który po rzucie rożnym oddał minimalnie niecelny strzał głową. Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę mieliśmy też sporo szczęścia. Po strzale Ednilsona Furtado uratował nas słupek, a dobitka innego z piłkarzy Wisły okazała się niecelna.

Druga część potyczki rozpoczęła się od ataków zarówno z jednej, jak i drugiej strony. W 53. minucie znakomitą okazję miał Paluchowski, lecz świetnie zatrzymał go Tomasz Wietecha! To była znakomita interwencja naszego bramkarza.

W 59. minucie gospodarze objęli już jednak prowadzenie. Po dośrodkowaniu w pole karne z kilku metrów celnym strzałem popisał się Emil Drozdowicz. Stal nie zamierzała się jednak poddawać!

W 64. minucie do wyrównania doprowadził Bartosz Wiktoruk, który wykorzystał podanie Michała Mistrzyka. Chwilę później było już 2:1 dla Stali! Tym razem po akcji Drobota w trudnej pozycji piłkę do bramki Wisły skierował Piotr Mroziński!

„Stalówka” ostateczny cios zadała w 82. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego celny strzał głową oddał Mateusz Hudzik. Zielono-czarni objęli prowadzenie 3:1 i taki też wynik utrzymał się do końca potyczki. Stal zwyciężyła w Puławach 3:1.

Wisła Puławy – Stal Stalowa Wola 1:3 (0:0)

1:0 – Emil Drozdowicz 59′

1:1 – Bartosz Wiktoruk 64′

1:2 – Piotr Mroziński 69′

1:3 – Mateusz Hudzik 82′

Wisła Puławy: Kołotyło – Kuban, Pielach, Cyfert, Cheba, Puton (61′ Kiczuk), Skałecki (72′ Kondracki), Furtado (61′ Kacprzycki), Drozdowicz, Czelny (46′ Bartosiak), Paluchowski.

Stal Stalowa Wola: Wietecha – Waszkiewicz, Hudzik, Pietrzyk, Mistrzyk, Drobot (74′ Zięba), Wojtak (74′ Stępniowski), Stelmach, Jopek, Mroziński (84` Płonka), Grabarz (63′ Wiktoruk).

Żółte kartki: Furtado, Bartosiak – Mroziński, Wiktoruk.

Sędzia: Jakub Moskal (Kielce)