„Stalówka” lepsza od rywala! Mamy trzy punkty!

W 30. kolejce II-ligowych rozgrywek nasi piłkarze zmierzyli się z Górnikiem Polkowice. Zielono-czarni to spotkanie wygrali 3:0.

Po meczu z rezerwami Lecha Poznań tym razem rywalizowaliśmy z Górnikiem Polkowice. To drużyna, która zajmowała wyższe miejsce w tabeli niż nasza „Stalówka”. Od początku sobotniej potyczki zarówno jedni, jak i drudzy wyrażali sporą chęć do gry, ale wraz z upływem kolejnych minut zdominowaliśmy rywala.

Od początku meczu aktywny był zwłaszcza Michał Fidziukiewicz, który szukał okazji do strzału. Jedno z jego uderzeń dobrze obronił Marcin Furtak. Ten bramkarz naszemu napastnikowi dał się we znaki w 11. minucie. Po przebojowej akcji Kacpra Śpiewaka „Fidziu” wykonywał rzut karny. Furtak nie dał się jednak pokonać.

Ta sytuacja jakby podrażniła nasz zespół, który w kolejnych minutach solidnie prezentował się w defensywie, a do tego wyprowadzał groźne akcje. Stałe fragmenty były naszą bardzo groźną bronią. W 20. minucie Bartosz Sobotka dośrodkował w pole karne gości z rzutu wolnego, a tam piłkę do bramki skierował Dominik Chromiński. „Stalówka” objęła prowadzenie!

W 30. minucie było już 2:0. Znów rzut wolny, dośrodkowanie w pole karne drużyny z Polkowic. Tam doszło do sporego zamieszania, a ostatecznie z bliska piłkę do bramki skierował Szymon Jarosz. W tej części meczu rywalowi na zbyt wiele nie pozwoliliśmy i do szatni nasza drużyna zeszła pewnie prowadząc 2:0.

W 57. minucie goście mieli bardzo dobrą okazję po tym, jak Michał Bednarski znalazł się w sytuacji sam na sam z naszym bramkarzem. Jego uderzenie było jednak niecelne. Odpowiedź Stali? Błyskawiczna! 120 sekund później Chromiński wypuścił Śpiewaka, ten trącił piłkę, a ta wpadła do bramki. 3:0 dla Stali!

Takim też wynikiem zakończył się ten mecz. Zielono-czarni odnieśli pewnie i przekonujące zwycięstwo. Do naszego dorobku dopisujemy kolejne cenne trzy punkty i czekamy już na następny mecz z udziałem naszego zespołu.

Stal Stalowa Wola – Górnik Polkowice 3:0 (2:0)

1:0 – Dominik Chromiński 20′

2:0 – Szymon Jarosz 30′

3:0 – Kacper Śpiewak 59′

Składy:

Stal Stalowa Wola: Pietrzkiewicz – Jarosz, Kiercz, Mroziński, Sobotka, Jopek, Stelmach (90′ Stępniowski), Zmorzyński, Chromiński (73′ Ciepiela), Śpiewak (83′ Szczutowski), Fidziukiewicz (85′ Waszkiewicz).

Górnik Polkowice: Furtak – Magdziak, Kowalski-Haberek, Mucha, Radziemski (61′ Baszak), Szuszkiewicz (68′ Król), Bednarski (89′ Ciupka), Karmelita, Fryzowicz, Baranowski (78′ Osiadły), Wacławczyk.

Żółte kartki: Chromiński, Jopek, Jarosz – Karmelita, Wacławczyk, Król, Magdziak.

Sędzia: Albert Różycki (Łódź).

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"