Sparing: Zwycięstwo z Puszczą Niepołomice

W sobotę nasi piłkarze rozegrali czwarte spotkanie sparingowe w zimowym okresie przygotowawczym. Zielono-czarni tym razem rywalizowali z Puszczą Niepołomice.

Przypomnijmy, że do tej pory Stal rozegrała trzy potyczki kontrolne i te trzy mecze wygrała: 1:0 z Wisłą Sandomierz, 2:0 Bruk-Bet Termalicą Nieciecza oraz 4:2 Koroną II Kielce. Puszcza Niepołomice, nasz sobotni przeciwnik, rywalizuje na poziomie Fortuna I ligi.

Pierwsza połowa sobotniego sparingu zakończyła się bezbramkowym remisem. W przerwie szkoleniowiec naszej drużyny dokonał kilku zmian w składzie, a następnych po około godzinie gry.

Gdy wydawało się, że to spotkanie może zakończyć się bezbramkowym remisem, to w końcówce meczu nasi piłkarze strzelili dwa gole! Najpierw w 82. minucie bramkarza Puszczy pokonał Bartosz Tłuczek, a 120 sekund później gola z rzutu karnego strzelił Piotr Mroziński! Warto podkreślić, że Bartosz Tłuczek to zaledwie 16-letni zawodnik naszego zespołu.

Stal drużynę z Niepołomic pokonała 2:0 i w czwartym meczu sparingowym w zimowym okresie przygotowawczym odniosła czwarte zwycięstwo. W kolejnym meczu kontrolnym zielono-czarni zmierzą się z zespołem TEXOM Sokół Sieniawa (5.02.).

Stal Stalowa Wola – Puszcza Niepołomice 2:0 (0:0)

1:0 – Bartosz Tłuczek 82′

2:0 – Piotr Mroziński (k.) 84′

Skład Stali Stalowa Wola:

Pietrzkiewicz (60’ Korziewicz) – Witasik (46’ Waszkiewicz, 81′ Stępniowski), Kiercz (46’ Zawodnik Testowany I), Mroziński – Szifer (46’ Zawodnik Testowany II), M. Płonka, Jopek (46’ Stelmach), Chromiński (46’ Jarosz), Sobotka (46’ Zmorzyński) – Fidziukiewicz (60’ Tłuczek), T. Płonka (60’ Zawodnik Testowany III).