Sparing: Stal Stalowa Wola – Puszcza Niepołomice 4:1 (2:1)

W środę piłkarze naszej „Stalówki” rozegrali kolejne spotkanie sparingowe. Zielono-czarni tym razem odnieśli efektowne zwycięstwo i pokonali 4:1 zespół Puszczy Niepołomice.

Puszcza Niepołomice to drużyna, która występuje w rozgrywkach Fortuna I ligi, gdzie zajmuje wysokie, szóste miejsce. Tym bardziej środowy sparing był cenny dla sztabu szkoleniowego Stali.

Nasi piłkarze po pierwszej połowie prowadzili 2:1. Bramki dla „Stalówki” padły już w 2 i 10 min a strzelili je odpowiednio: Andrzej Trubeha i Adrian Dziubiński. Zawodnicy z Niepołomic tylko raz umieścili piłkę w bramce Stali, kiedy to naszego bramkarza w 6 min pokonał Jakub Zagórski. Drugą połowę zielono-czarni rozpoczęli bardzo obiecująco i już w 49 min wynik na 3:1 podwyższył Piotr Mroziński. Rezultat spotkania ustalił w 79 min Maciej Wieprzęć wykorzystując dokładne zagranie Michała Kitlińskiego.

Stal Stalowa Wola – Puszcza Niepołomice 4:1 (2:1)

1:0 – Andrzej Trubeha

1:1 – Jakub Zagórski

2:1 – Adrian Dziubiński

3:1 – Piotr Mroziński

4:1 – Maciej WIeprzęć

Skład Stali Stalowa Wola w I połowie: Konefał – Waszkiewicz, Janiszewski, zawodnik testowany, Sobotka, Kitliński, Mroziński, Pietras, Trąbka, Dziubiński, Trubeha.

Grali także: zawodnik testowany.

Skład Stali Stalowa Wola w II połowie: zawodnik testowany – Wieprzęć, Śpiewak, Stasiak, Sobotka, Marut, Mroziński, Chmura, Urban, Dziubiński, Łętocha.

Grali także: Siudak, Mistrzyk, Pietras, Kitliński.

Kolejne gry kontrolne – sobota (26.01)

godz.11:00 – Stal – Wisła Puławy

godz.13:00 – Stal – Stal Kraśnik

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"