Remis w Toruniu. Punkt dla Stali

W 14. kolejce II ligi Stal Stalowa Wola zmierzyła się z Elaną Toruń. Zielono-czarni ten mecz zremisowali 1:1. Gola dla „Stalówki” strzelił Michał Fidziukiewicz.

Po ostatniej porażce w Polkowicach bardzo liczyliśmy na to, że nasza drużyna wróci z Torunia z tarczą – tym bardziej, że był to kolejny mecz z rywalem, który w tabeli znajduje się blisko zielono-czarnych.

Niestety, ale już w 3. minucie nasi rywale objęli prowadzenie w sobotnim spotkaniu. Po zagraniu w pole karne Krystiana Kalinowskiego pokonał Dominik Sokół. Chwilę później Elana mogła prowadzić już 2:0, ale nasz bramkarz zatrzymał strzelca pierwszego gola. Torunianie w początkowej fazie meczu mieli przewagę, ale później nasz zespół ruszył do ofensywy. Po około 30 minutach blisko byliśmy doprowadzenia do wyrównania. W polu karnym gospodarzy doszło do sporego zamieszania, lecz zielono-czarnym nie udało się wepchnąć piłki do bramki.

Następnie po uderzeniu Roberta Dadoka dobrze interweniował bramkarz Elany. Robert spróbował jeszcze raz w samej końcówce tej części spotkania, lecz minimalnie się pomylił. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem drużyny z Torunia.

Po zmianie stron początkowo brakowało dobrych sytuacji, aż w końcu zielono-czarni zaskoczyli rywala! W 61. minucie po świetnym podaniu Dadoka do wyrównania doprowadził Michał Fidziukiewicz! Ten gol podziałał motywująco na nasz zespół, który w kolejnych minutach szukał okazji na to, aby znów pokonać bramkarza gospodarzy.

Na akcje Elany też jednak trzeba było uważać, bo po naporze Stali to gospodarze przejęli inicjatywę na boisku. W jednej z groźnych akcji torunian znów świetnie spisał się Krystian Kalinowski.

W Toruniu ostatecznie padły jednak tylko dwa gole – po jednym dla Stali i Elany. Sobotnie spotkanie zakończyło się remisem 1:1. W następnym meczu zmierzymy się z Widzewem Łódź.

Elana Toruń – Stal Stalowa Wola 1:1 (1:0)

1:0 – Dominik Sokół 3′

1:1 – Michał Fidziukiewicz 61′

Składy:

Elana Toruń: Jakub Knut – Wojciech Onsorge, Kordian Górka, Jakub Świeciński, Krzysztof Kołodziej (54′ Damian Zagórski), Mateusz Stryjewski, Dominik Kościelniak (69′ Bartosz Boniecki), Mariusz Kryszak, Hubert Kisiel (69′ Patryk Urbański), Jan Andrzejewski, Dominik Sokół.

Stal Stalowa Wola: Krystian Kalinowski – Adam Waszkiewicz, Piotr Witasik, Krzysztof Kiercz, Szymon Jarosz, Bartosz Sobotka (67′ Filip Wójcik) – Bartłomiej Ciepiela (23′ Szymon Jopek), Michał Płonka, Piotr Mroziński, Robert Dadok (90 +2′ Kacper Śpiewak) – Michał Fidziukiewicz (67′ Łukasz Zjawiński).

Żółte kartki: Krzysztof Kołodziej – Szymon Jarosz.

Sędzia: Marcin Szczerbowicz (Olsztyn).

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"