Remis w Częstochowie. Punkt dla Stali

W 8. kolejce II ligi Stal Stalowa Wola zmierzyła się ze Skrą Częstochowa. Zielono-czarni to spotkanie bezbramkowo zremisowali.

Ze Skrą Częstochowa nasza „Stalówka” do tej pory rywalizowała dwukrotnie i oba spotkania przegrała. Teraz udało nam się zremisować. W zielono-czarnych barwach w sobotnim meczu zadebiutował Krzysztof Kiercz.

Stal już od początku meczu ruszyła do ataku. Szybko uderzenie na bramkę gospodarzy oddał Michał Fidziukiewicz, lecz bramkarz Skry nie dał się zaskoczyć. Częstochowianie odgryźli się w 10. minucie. Główkował Damian Niedojad – na szczęście jednak był to strzał niecelny.

W kolejnych minutach nie zabrakło uderzeń z dystansu. Szczęścia próbowali Piotr Mroziński czy Robert Dadok. Jednak bezskutecznie. Mikołaj Biegański spisywał się bez zarzutu. Odetchnęliśmy także z ulgą, gdy na naszą bramkę niecelnie przymierzył Piotr Nocoń.

Po przerwie gospodarze coraz częściej gościli w okolicy pola karnego zielono-czarnych. Nasz zespół odpierał jednak ataki przeciwnika. „Stalówka” na prowadzenie mogła wyjść w okolicy 65. minuty. Znów jednak na wysokości zadania stanął bramkarz Skry Częstochowa. Chwilę później kolejny raz zagroził nam Piotr Nocoń, lecz na szczęście wynik nie uległ zmianie. Grę obu drużynom utrudniały też warunki atmosferyczne, czyli padający deszcz.

Gdy sędzia sobotniego meczu zagwizdał po raz ostatni, wynik był bezbramkowy. W sobotę w Częstochowie gole bowiem nie padły. Stal Stalowa Wola zremisowała ze Skrą Częstochowa 0:0 i wywalczyła jeden punkt. W następnym spotkaniu zmierzymy się ze Stalą Rzeszów.

Skra Częstochowa – Stal Stalowa Wola 0:0

Składy:

Skra Częstochowa: Mikołaj Biegański – Rafał Brusiło, Adrian Błaszkiewicz, Mariusz Holik, Konrad Gerega, Danian Pavlas, Kamil Zalewski, Adam Olejnik, Piotr Nocoń, Dawid Niedbała (76′ Konrad Andrzejczak), Damian Niedojad (57′ Krzysztof Napora).

Stal Stalowa Wola: Łukasz Konefał – Adam Waszkiewicz, Szymon Jarosz, Krzysztof Kiercz, Bartosz Sobotka – Michał Płonka (90 +2′ Kacper Śpiewak), Szymon Jopek, Piotr Mroziński, Łukasz Pietras (65′ Przemysław Stelmach), Robert Dadok (64′ Rafał Michalik) – Michał Fidziukiewicz (70′ Łukasz Zjawiński).

Żółta kartka: Szymon Jarosz.

Sędzia: Paweł Dziopak (Tychy).

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"