Remis Stali z Cracovią II. Dwa gole Drobota! (video)

W meczu 41. kolejki III ligi grupy IV piłkarze Stali Stalowa Wola zmierzyli się z Cracovią II. To spotkanie zakończyło się remisem. Dwa gole dla zielono-czarnych strzelił Aleksander Drobot.

Już niebawem III-ligowe rozgrywki sezonu 2020/2021 dobiegną końca. Na razie jednak piłka w grze. W sobotę zielono-czarni podejmowali Cracovię II Kraków. Stal już w 7. minucie wypracowała sobie dobrą okazję, lecz strzał Macieja Wojtaka dobrze obronił bramkarz gości. Chwilę później Krzysztof Sendorek zatrzymał piłkę po uderzeniu Aleksandra Drobota.

Cracovia II odpowiedziała błyskawicznie. Po błędzie naszego piłkarza futbolówkę otrzymał Adam Malisz i z kilku metrów skierował ją do siatki „Stalówki”.

W sobotnim spotkaniu bardzo aktywny był Aleksander Drobot, który co chwilę wyprowadzał akcje zielono-czarnych. W 24. minucie, po jednej z nich, nasz pomocnik oddał świetne uderzenie z dystansu. Piłka wpadła prosto do siatki! Drobot swojego drugiego gola w tym meczu strzelił w 38. minucie. Po asyście Tomasza Płonki minął bramkarza gości i ponownie umieścił piłkę w bramce Cracovii II.

Po dziesięciu minutach drugiej części spotkania w dobrej sytuacji znalazł się Piotr Mroziński. Nie zdołał on jednak ulokować piłki w bramce drużyny z Krakowa. Chwilę później „Mroziu” znów miał swoją szansę. Tym razem posłał piłkę nad poprzeczką bramki Cracovii II. Nie miał szczęścia nasz piłkarz w tym spotkaniu.

Stal stwarzała okazje, ale to goście strzelili gola. W 72. minucie naszego bramkarza pokonał Krzysztof Bociek, który chwilę wcześniej został wprowadzony na boisko. To była ostatnia bramka w tym meczu. Sobotnie spotkanie „Stalówki” z Cracovią II zakończyło się remisem 2:2.

Stal Stalowa Wola – Cracovia II 2:2 (2:1)

0:1 – Adam Malisz 8′

1:1 – Aleksander Drobot 24′

2:1 – Aleksander Drobot 38′

2:2 – Krzysztof Bociek 72′

Składy:

Stal Stalowa Wola: Wietecha – Waszkiewicz, Hudzik, Pietrzyk, Mistrzyk, Drobot (80′ Stępniowski), Wojtak (75′ Zięba), Wiktoruk, Jopek (80′ Stelmach), Mroziński, Płonka.

Cracovia II: Sendorek – Bończyk, Pieńczak, Malisz, Pituła (46′ Bała), Strózik, Nunes (60′ Dias), Grzebieluch (70′ Bociek), Ziemnik, Ożóg, Wiśniewski.

Żółte kartki: Wiktoruk, Stelmach – Nunes.

Sędzia: Piotr Kawiński (Chełm).

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"