Przedostatni akcent sezonu

Już tylko dwa spotkania zostały do końca tego sezonu II-ligowych rozgrywek. W przedostatnim meczu  „Stalówka” zmierzy się z Górnikiem Łęczna.

Zawsze gramy o zwycięstwa i o punkty. Nie ma grania na luzie. Chcemy wygrywać i zdobywać bramki – mówi nam przed tym meczem Michał Kitliński. Nasi piłkarze już od dawna są pewni utrzymania w II lidze i mogą spokojnie przygotowywać się do kolejnych meczów. Sztab szkoleniowy daje też szansę na pokazanie swoich umiejętności młodym zawodnikom „Stalówki”.

To już 5 mecz, w którym miałem szansę wystąpić. Uważam, że daje radę i czuję się w miarę dobrze na II-ligowych boiskach – mówił po ostatnim spotkaniu ligowym 17-letni Wiktor Stępniowski.

Górnik zajmuje w tabeli miejsce tuż obok nas. Stal z 45 punktami jest ósma a nasi rywale plasują się na miejscu dziewiątym mając 43 „oczka”. Górnik w sezonie 2018/19 w meczach wyjazdowych odniósł cztery zwycięstwa, czterokrotnie zremisował i poniósł osiem porażek. W ostatniej kolejce zawodnicy z Łęcznej niespodziewanie ulegli 1-2 Siarce Tarnobrzeg.

W jesiennym spotkaniu „Stalówka” przegrała w Łęcznej 0:2 a obie bramki strzelił  Paweł Wojciechowski. Liczymy więc na udany rewanż w wykonaniu naszego zespołu!

Z Górnikiem Łęczna mamy dość bogatą historię potyczek. Niestety – nie jest ona dla nas korzystna.  Z 19 rozegranych do tej pory pojedynków, 5 zakończyło się naszym zwycięstwem, 6 remisem a 8 – porażką.

Mecz Stal Stalowa Wola – Górnik Łęczna odbędzie się sobotę 11 maja o godzinie 17.00 na stadionie Izo Arena w Boguchwale. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy na to spotkanie.