Porażka ze Zniczem Pruszków

W spotkaniu 32. kolejki II ligi Stal Stalowa Wola zmierzyła się ze Zniczem Pruszków. Ten mecz zakończył się zwycięstwem Znicza 2:1. Gola dla naszego zespołu z rzutu karnego strzelił Michał Trąbka.

W sobotnim spotkaniu z drużyną z Pruszkowa w bramce naszego zespołu stanął Maciej Siudak. Dla 19-latka był to debiut w zielono-czarnych barwach. Nasz bramkarz już na początku meczu został sprawdzony przez rywali i popisał się dobrą interwencją po uderzeniu z dystansu. „Stalówka” chwilę później odpowiedziała minimalnie niecelnym strzałem Adama Waszkiewicza.

Zielono-czarni blisko objęcia prowadzenia byli również w 26. minucie. Po dośrodkowaniu Michała Kitlińskiego z kilkunastu metrów strzelał Piotr Mroziński. Znicz przed stratą gola uratował słupek! „Stalówka” miała przewagę i szukała okazji na gola, a emocji w tej części meczu nie brakowało. W 36. minucie gości znów przed stratą gola uratował słupek, a chwilę później jeden z zawodników Znicza trafił w poprzeczkę bramki Stali! Ostatecznie jednak ta część spotkania zakończyła się bezbramkowym remisem.

Druga połowa nie rozpoczęła się dobrze dla naszego zespołu – w 56. minucie naszego bramkarza pokonał Marcin Bochenek. Pięć minut później na boisko wszedł kolejny nasz młody piłkarz, Wiktor Stępniowski. 17-latek chwilę po pojawieniu się na murawie miał okazję bramkową! Po jego strzale świetnie interweniował jednak Bartłomiej Gradecki. Warto też zaznaczyć, że niedługo po tej akcji swoimi umiejętnościami popisał się Siudak, który nasz zespół uchronił przed stratą kolejnego gola.

Bramki dla naszego zespołu doczekaliśmy się w 71. minucie. Chwilę wcześniej sędzia odgwizdał rzut karny dla Stali, który na gola zamienił Michał Trąbka. To nie była jednak ostatnia bramka w tym meczu. W 80. minucie Znicz znów wyszedł na prowadzenie, a tym razem Macieja Siudaka pokonał Patryk Czarnowski.

Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie. Znicz Pruszków sobotni mecz wygrał 2:1. Do końca sezonu pozostały jeszcze dwie kolejki. W następnym meczu zmierzymy się z Górnikiem Łęczna.

Stal Stalowa Wola – Znicz Pruszków 1:2 (0:0)

0:1 – Marcin Bochenek 56′

1:1 – Michał Trąbka 71′ (rzut karny)

1:2 – Patryk Czarnowski 80′

Stal Stalowa Wola: Maciej Siudak – Adam Waszkiewicz, Grzegorz Janiszewski, Fryderyk Stasiak, Bartosz Sobotka, Michał Kitliński (Michał Trąbka 56′), Kacper Śpiewak (46′ Szymon Jopek), Przemysław Stelmach, Piotr Mroziński, Robert Dadok (61′ Wiktor Stępniowski), Sebastian Łętocha (56′ Andrzej Trubeha).

Znicz Pruszków: Bartłomiej Gradecki – Marcin Bochenek, Adrian Rybak, Michał Wrześniewski, Kacper Smoleń, Marcin Stromecki (73′ Mateusz Kinast), Adrian Małachowski, Bartłomiej Faliszewski, Patryk Czarnowski, Arkadiusz Pyrka, Mikołaj Szymański.

Żółte kartki: Adam Waszkiewicz – Adrian Rybak, Mikołaj Szymański.

Sędzia: Jacek Lis (Ruda Śl.)