Porażka z Wólczanką.(Video)

W meczu 26. kolejki III ligi grupy IV piłkarze Stali Stalowa Wola zmierzyli się z Wólczanką Wólka Pełkińska. To spotkanie zakończyło się porażką zielono-czarnych.

Tym razem rywalem „Stalówki” była drużyna z czołówki tabeli III ligi, Wólczanka Wólka Pełkińska. Jeszcze przed rozpoczęciem spotkania nasz zespół uczcił pamięć 5 zawodników Wólczanki w piątą rocznicę tragicznego wypadku w Weryni.

Na sobotni mecz Jaromir Wieprzęć dokonał kilku zmian w wyjściowym składzie Stali, jak np. na pozycji bramkarza, gdzie pojawił się Tomasz Wietecha. W ataku od początku zagrał Tomasz Płonka.

Zielono-czarni od pierwszych minut szukali okazji na gola. Uderzenia na bramkę gospodarzy oddali Bartosz Wiktoruk i Szymon Jopek. Futbolówka nie chciała jednak wpaść do bramki strzeżonej przez dobrze znanego w Stalowej Woli Łukasza Konefała. W odpowiedzi z kilkunastu metrów w 30. minucie strzelał Piotr Łazarz. Znakomicie spisał się jednak Tomasz Wietecha. „Balon” był pewnym punktem „Stalówki” w tej potyczce.

Nasz bramkarz uchronił nas przed stratą gola również po kilku minutach drugiej połowy. Wietecha skutecznie przerwał akcję gospodarzy. W 59. minucie sędzia odgwizdał jednak rzut karny dla gospodarzy. Do piłki podszedł Mateusz Podstolak i strzelił bramkę. Gospodarze objęli prowadzenie, a w 80. minucie jeszcze je podwyższyli. Tym razem Wietechę pokonał Eryk Galara.

To był ostatni gol w tym meczu. W sobotę Wólczanka Wólka Pełkińska pokonała naszą „Stalówkę” 2:0. Była to trzecia porażka zielono-czarnych z rzędu.

Wólczanka Wólka Pełkińska – Stal Stalowa Wola 2:0 (0:0)

1:0 – Mateusz Podstolak (k.) 60′

2:0 – Eryk Galara 80′

Wólczanka Wólka Pełkińska (skład wyjściowy): Konefał – Duczek, Lorek, Matofij, Bała, Gul, Podstolak, Łazarz, Wrona, Galara, Wach.

Stal Stalowa Wola: Wietecha – Sobotka, Khorolskyi, Hudzik, Waszkiewicz, Mistrzyk, Mroziński, Wiktoruk, Conde (65′ Hascak), Jopek (65′ Grabarz), Płonka (65′ Piechniak).

Żółte kartki: Konefał – Jopek, Conde, Mroziński, Hudzik.

Sędzia: Arkadiusz Nestorowicz (Biała Podlaska).