Zwycięstwo Wisły w Stalowej Woli

W środę w meczu 13. kolejki III ligi grupy IV piłkarze Stali Stalowa Wola zmierzyli się z Wisłą Sandomierz. To spotkanie zakończyło się zwycięstwem gości 1-0.

Do sobotniej potyczki zielono-czarni przystępowali opromienieni ostatnimi zwycięstwami. Tym razem przyszło nam się zmierzyć z wiceliderem III ligi grupy IV, Wisłą Sandomierz.

Mecz zaczął się od groźnego uderzenia gości z dystansu, jednak był to strzał niecelny. Zielono-czarni po kilku minutach odgryźli się Wiśle i sami ruszyli do ataku. Groźne uderzenia oddali Michał Fidziukiewicz i Bartosz Wiktoruk, ale Adam Polit nie dał się jednak zaskoczyć. Następnie spotkanie się wyrównało, a sporo było gry w środkowej strefie boiska.

W 25. minucie to Wisła jako pierwsza strzeliła gola w Stalowej Woli. Z dystansu uderzył Kamil Bełczowski, piłka zrobiła kozioł przed Maciejem Siudakiem i wpadła do bramki. Stal szybko chciała doprowadzić do remisu, lecz drużyna z Sandomierza dobrze prezentowała się w defensywie. Pierwsza połowa zakończyła się więc skromnym prowadzeniem Wisły.

Po zmianie stron Stal znów zaatakowała. W 49. minucie efektownie do strzału zza pola karnego złożył się Michał Fidziukiewicz, lecz po uderzeniu naszego napastnika piłka przeleciała tuż obok bramki Wisły. W odpowiedzi niecelnie z ponad 20 metrów strzelał Marcel Tyl.

Kolejne minuty to dalsze starania Stali o doprowadzenie do remisu i dobra gra gości w defensywie. Naszej drużynie brakowało także wykończenia akcji. Gdy już w 69. minucie kolejny raz ładnie z dystansu uderzył Bartosz Wiktoruk, to znów świetnie w bramce spisał się Polit. Strzałów na bramkę gości próbowali jeszcze Szymon Jopek, Piotr Mroziński czy Volodymyr Khorolskyi, ale piłka po żadnym z nich nie trafiła do siatki Wisły.

Stal mimo zaciętych ataków do ostatniego gwizdka sędziego w tym spotkaniu nie zdołała strzelić gola i na koniec musiała uznać wyższość rywala. Mecz zakończył się jednobramkowym zwycięstwem Wisły Sandomierz.

Stal Stalowa Wola – Wisła Sandomierz 0-1 (0-1)

0-1 – Kamil Bełczowski 25′

Stal Stalowa Wola: Siudak – Waszkiewicz, Jarosz, Witasik – Szifer, Wiktoruk, Jopek, Khorolskyi, Zmorzyński (65′ Sobotka) – Mroziński, Fidziukiewicz.

Wisła Sandomierz: Polit – Kołoczek, Kajpust, Wojcinowicz, Chorab (63′ Kuśmierczyk) – Tyl, Kmiotek (71′ Sudy), Siedlecki (86′ Stasiak) – Piątkowski (63′ Matuszewski), Bełczowski (71′ Klockowski), Zawiślak.

Żółte kartki: Wiktoruk, Jarosz – Wojcinowicz.

Sędzia: Jakub Pieron (Kielce).