Porażka z Radomiakiem Radom

W sobotnim spotkaniu 25. kolejki II ligi Stal Stalowa Wola przegrała 0:1 z Radomiakiem Radom. Jedynego gola strzelił Leandro Rossi z rzutu karnego.

Zielono-czarni od początku spotkania starali się narzucić swój styl gry i rozgrywali piłkę na połowie rywala. Stal była też czujna w defensywie – w 8.minucie Leandro Rossi bliski był znalezienia się w sytuacji sam na sam, lecz świetnie piłkę wybił mu Szymon Jarosz. W odpowiedzi w 11. minucie z dystansu strzelał Michał Trąbka, lecz pewnie interweniował Artur Haluch. Chwilę później z ponad 20 metrów niecelnie uderzył Przemysław Stelmach.

Groźnie pod naszą bramką znów zrobiło się w 25. minucie. Po szybkiej akcji gospodarzy prawym skrzydłem i dośrodkowaniu w pole karne z kilku metrów strzelał Adam Banasiak. Łukasz Konefał nie dał się jednak zaskoczyć. Nasz bramkarz znakomicie spisał się także w 28. minucie, gdy efektownie obronił strzał głową Leandro Rossiego. Stal przed przerwą zaatakowała jeszcze w 35. minucie. W polu karnym z ostrego kąta strzelał Robert Dadok. Bramkarz gospodarzy obronił jednak uderzenie naszego pomocnika.

Od początku drugiej połowy gospodarze szukali okazji na gola. W 51. minucie groźnie zza pola karnego uderzył Banasiak, lecz znów dobrze interweniował Konefał. Chwilę później po drugiej żółtej karce boisko musiał opuścić Adam Waszkiewicz. Od tego momentu graliśmy w osłabieniu, a po uderzeniu z rzutu wolnego uratowała nas poprzeczka!

Radomiak, grając w przewadze jednego zawodnika, prowadził grę na naszej połowie. „Stalówka” długo i dzielnie się jednak broniła. W 83. minucie sędzia odgwizdał jednak rzut karny, który na gola zamienił Leandro Rossi. To była jedyna bramka w tym spotkaniu. Stal Stalowa Wola ostatecznie przegrała 0:1 z Radomiakiem Radom.

Radomiak Radom – Stal Stalowa Wola 1:0 (0:0)

1:0 – Leandro Rossi (k.) 84′

Składy:

Radomiak Radom: Artur Haluch – Jakub Wawszczyk, Martin Klabnik, Michał Grudniewski, Damian Jakubik, Adam Banasiak (89′ Maciej Filipowicz), Rafał Makowski, Michał Kaput (81′ Jakub Rolinc), Meik Karwot, Bruno Luz (68′ Patryk Winsztal), Leandro Rossi.

Stal Stalowa Wola: Łukasz Konefał – Adam Waszkiewicz, Szymon Jarosz, Grzegorz Janiszewski, Bartosz Sobotka, Szymon Jopek, Adrian Dziubiński (74′ Michał Kitliński), Przemysław Stelmach, Piotr Mroziński, Robert Dadok, Michał Trąbka (80′ Łukasz Pietras).

Żółte kartki: Bruno Luz (Radomiak) – Szymon Jarosz, Adam Waszkiewicz, Bartosz Sobotka, Łukasz Konefał (Stal).

Czerwona kartka: Adam Waszkiewicz (po dwóch żółtych).

Sędzia: Marcin Szrek (Kielce).

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"