Porażka z Pogonią Siedlce. Spadek do III ligi

W 34. kolejce II-ligowych rozgrywek nasi piłkarze zmierzyli się z Pogonią Siedlce. Zielono-czarni ten mecz przegrali 0:3 i spadli do III ligi.

Początek samego spotkania był dość spokojny, a gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Zielono-czarni wraz z upływem kolejnych minut zaczęli śmielej atakować. W 6. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego ładnie główkował Krzysztof Kiercz, lecz uderzenie zablokowali zawodnicy Pogoni. Chwilę później w naszym polu karnym padł jeden z zawodników gości, ale sędzia nakazał grać dalej.

W 18. minucie zapachniało golem dla „Stalówki”. Kapitalny rajd przeprowadził Dominik Chromiński, który uderzył na bramkę gości z kilkunastu metrów. Piłka otarła się o poprzeczkę i wyleciała poza boisko!

W kolejnych minutach tempo meczu opadło. Stal musiała być jednak czujna w defensywie, bo goście potrafili przedostać się w okolice naszego pola karnego. W jednej z takich akcji, w samej końcówce pierwszej połowy, nasi obrońcy nie upilnowali Marcina Kozłowskiego, a ten pokonał Dawida Pietrzkiewicza. Pogoń po pierwszej połowie prowadziła 1:0.

Druga połowa nie rozpoczęła się dobrze dla naszej drużyny. W 54. minucie kapitalny strzał z dystansu oddał Maciej Firlej. Piłka wpadła w samo okienko bramki „Stalówki”, a goście objęli prowadzenie 2:0. Pewnie grająca Pogoń nie dopuszczała do zagrożenia we własnym polu karnym, a w 84. minucie Kamil Walków strzelił gola na 3:0.

Stal Stalowa Wola przegrała 0:3 z Pogonią Siedlce i na koniec sezonu zajęła miejsce w strefie spadkowej. „Stalówka” spadła do niższej klasy rozgrywkowej.

Stal Stalowa Wola – Pogoń Siedlce 0:3 (0:1)

0:1 – Marcin Kozłowski 45′

0:2 – Maciej Firlej 54′

0:3 – Kamil Walków 84′

Stal Stalowa Wola: Pietrzkiewicz – Jarosz, Kiercz (58′ Stelmach), Witasik, Sobotka (58′ Waszkiewicz), Jopek, Mroziński, Zmorzyński (71′ Szifer), Chromiński  (58′ Szczutkowski), Michał Płonka, Śpiewak.

Pogoń Siedlce: Misztal – Marciniec (89′ Barciak), Margol, Wiktoruk (78′ Kluzek), Olszewski, Wojtuszek, Ocenas, Firlej (82′ Walków), Kozłowski (65′ Mójta), Brodziński, Repka.

Żółte kartki: Mroziński, Jopek, Witasik, Płonka, Stelmach, Szczutkowski – Repka, Kozłowski.

Sędzia: Paweł Kukla (Kraków).