Porażka z KSZO.(Video)

W meczu 24. kolejki III ligi grupy IV piłkarze Stali Stalowa Wola podejmowali KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski. To spotkanie zakończyło się porażką zielono-czarnych.

Rywalem „Stalówki” w sobotniej potyczce była dobrze znana w Stalowej Woli drużyna z Ostrowca Świętokrzyskiego.Początek spotkania był dość spokojny chociaż z lekkim wskazaniem na naszą Stal. Warto odnotować uderzenie z dystansu Piotra Mrozińskiego, po którym skutecznie interweniował bramkarz KSZO. W 12. minucie goście dobrze jednak rozegrali swoją akcję, po której z kilkunastu metrów uderzył Szymon Stanisławski. Po jego strzale piłka wpadła do bramki Stali.

Po stracie gola zielono-czarni mogli szybko odpowiedzieć, lecz po uderzeniu Szymona Jopka znakomicie interweniował Paweł Lipiec. W kolejnych minutach aktywny był zwłaszcza Mroziński, lecz jego uderzenia albo były niecelne, albo dobrze spisywał się Lipiec. W 28. minucie z około 20 metrów – po ciekawej akcji naszego zespołu – minimalnie niecelnie uderzył Michał Mistrzyk.

Stal miała przewagę i szukała okazji na gola. W końcu w 37. minucie udało nam się strzelić bramkę. Po dośrodkowaniu Aleksandra Drobota bramkarza KSZO pokonał Michał Mistrzyk! Ostatnie minuty pierwszej połowy tego spotkania dostarczyły natomiast ogromnych emocji. Najpierw Stal przed stratą gola uratowała poprzeczka, a chwilę później… w poprzeczkę bramki KSZO trafił Piotr Mroziński.

Zielono-czarni od początku drugiej odsłony widowiska atakowali i szukali gola, który dałby im prowadzenie w tym meczu. Zielono-czarnym brakowało jednak wykończenia akcji. Musieliśmy też jednak być czujni w defensywie. W 60. minucie przed bramką Stali doszło do ogromnego zamieszania. Zielono-czarni w ostatniej chwili wybili piłkę.

Stal walczyła o gola, ale to goście w 83. minucie znów pokonali naszego bramkarza. Piłkę w bramce Stali ponownie umieścił Szymon Stanisławski. Wynik do końca meczu nie uległ już zmianie i w sobotę drużyna z Ostrowca Świętokrzyskiego w Stalowej Woli zwyciężyła 2:1.

Stal Stalowa Wola – KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 1:2 (1:1)

0:1 – Szymon Stanisławski 12′

1:1 – Michał Mistrzyk 37′

1:2 – Szymon Stanisławski 83′

Stal Stalowa Wola: Siudak – Sobotka, Khorolskyi, Pietrzyk, Zięba, Mistrzyk, Mroziński, Wiktoruk, Drobot (53′ Szifer), Jopek, Piechniak (61′ Płonka).

KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski (skład wyjściowy): Lipiec – Kraśniewski, Majewski, Mężyk, Nowak, Persona, Zaklika, Kaczmarek, Szydłowski, Dwórzyński, Stanisławski.

Żółta kartka: Mężyk.

Sędzia: Michał Mikulski (Lublin).