Porażka z Górnikiem Łęczna

W 7. kolejce II-ligowych rozgrywek „Stalówka” zmierzyła się z Górnikiem Łęczna. To spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny z Łęcznej 3:1. Gola dla Stali strzelił Michał Fidziukiewicz.

Pierwsze minuty meczu to była wyrównana walka z obu stron. Częściej przy piłce byli jednak piłkarze ze Stalowej Woli prowadzeni przez nowego trenera, Szymona Szydełko. Stal szukała okazji na gola, ale nie mogła wypracować sobie dogodnej sytuacji pod bramką przeciwnika. Ani uderzenia z dystansu, ani dośrodkowania w pole karne nie przyniosły zmiany rezultatu spotkania.

W końcu jednak w 39. minucie po golu Michała Fidziukiewicza nasz zespół objął prowadzenie w tym meczu. Napastnik „Stalówki” dopadł do piłki i pewnie umieścił ją w bramce drużyny z Łęcznej. Był to drugi gol naszego napastnika w tym sezonie. W poprzedniej kolejce to właśnie „Fidziu” zapewnił nam zwycięstwo w Elblągu. Stal do szatni na przerwę zeszła prowadząc 1:0.

Druga część meczu potoczyła się już jednak po myśli naszych rywali. Górnik po przerwie szybko chciał doprowadzić do wyrównania. Nasz zespół bronił dostępu do bramki, ale w 63. minucie nie udało nam się już jednak zatrzymać piłkarzy z Łęcznej. Do wyrównania doprowadził Dawid Dzięgielewski. Kilka minut później goście objęli prowadzenie 2:1. Krystiana Kalinowskiego tym razem pokonał Krystian Wójcik. W 83. minucie wynik spotkania ustalił Przemysław Banaszak. 3:1 dla Górnika Łęczna. Zarówno Dzięgielewski, jak i Wójcik oraz Banaszak na boisko weszli z ławki rezerwowych.

Stal musiała uznać wyższość drużyny z Łęcznej, która w sobotę zwyciężyła 3:1. Nasza drużyna punktów szukać będzie w następnej kolejce, kiedy to zmierzymy się ze Skrą w Częstochowie.

Stal Stalowa Wola – Górnik Łęczna 1:3 (1:0)

1:0 – Michał Fidziukiewicz 39′

1:1 – Dawid Dzięgielewski 63′

1:2 – Krystian Wójcik 70′

1:3 – Przemysław Banaszak 83′

Składy:

Stal Stalowa Wola: Krystian Kalinowski – Adam Waszkiewicz, Piotr Mroziński, Kacper Śpiewak, Bartosz Sobotka – Rafał Michalik (71′ Michał Mistrzyk), Szymon Jopek (74′ Bartłomiej Ciepiela), Łukasz Pietras (67′ Przemysław Stelmach), Robert Dadok – Michał Płonka – Michał Fidziukiewicz (66′ Łukasz Zjawiński).

Górnik Łęczna: Patryk Rojek – Leandro, Tomasz Midzierski, Paweł Baranowski, Maciej Orłowski, Tomasz Tymosiak (58′ Krystian Wójcik), Marcin Stromecki, Igor Korczakowski, Aron Stasiak (54′ Dawid Dzięgielewski), Michał Goliński, Paweł Wojciechowski (76′ Przemysław Banaszak).

Żółte kartki: Bartosz Sobotka, Szymon Jopek, Piotr Mroziński – Tomasz Tymosiak, Przemysław Banaszak.

Sędzia: Marcin Szrek (Kielce).

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"