Porażka z Garbarnią Kraków

W 28. kolejce II-ligowych rozgrywek nasi piłkarze zmierzyli się z Garbarnią Kraków. Zielono-czarni po dwóch golach straconych w pierwszej połowie to spotkanie przegrali 0:2.

Po zwycięstwach ze Stalą Rzeszów i Legionovią Legionowo w sobotę nasi piłkarze rywalizowali z drużyną, która jest naszym bezpośrednim rywalem w walce o utrzymanie. Stawka tego spotkania była więc naprawdę spora.

Goście już w 3. minucie pokazali, że będą wymagającym przeciwnikiem. Na uderzenie z dystansu zdecydował się Kamil Kuczak, lecz dobrze obronił Dawid Pietrzkiewicz. Potem inicjatywę na boisku przejęli nasi piłkarze, a w 12. minucie z dystansu minimalnie niecelnie strzelał Michał Fidziukiewicz. To jednak goście w 19. minucie objęli prowadzenie. Karol Kostrubała dopadł do odbitej piłki, od razu uderzył i z ostrego kąta skierował ją do naszej bramki.

Po stracie gola szukaliśmy okazji do wyrównania, ale brakowało nam dokładności w okolicach pola karnego rywala. Garbarnia natomiast w samej końcówce pierwszej połowy przeprowadziła groźną akcję, którą zakończyła golem. Naszego bramkarza tym razem pokonał Kamil Kuczak. Na przerwę do szatni zeszliśmy więc przegrywając 0:2.

Stal od początku drugiej połowy ruszyła do ataku. Aktywny był Michał Fidziukiewicz, który szukał okazji na to, aby strzelić gola. W 56. minucie nasz trener zagrał va banque i dokonał trzech zmian w naszym zespole. Stal atakowała, lecz albo nasze strzały ofiarnie brakowali zawodnicy gości, albo brakowało nam wykończenia.

Zielono-czarni walczyli do końca meczu o to, by odwrócić losy tego spotkania, ale nie zdołali już zmienić wyniku. Stal w sobotę przegrała 0:2 z Garbarnią Kraków i punktów musi szukać w kolejnych potyczkach.

Stal Stalowa Wola – Garbarnia Kraków 0:2 (0:2)

0:1 –  Karol Kostrubała 19′

0:2 – Kamil Kuczak 45′

Stal Stalowa Wola: Pietrzkiewicz – Jarosz, Witasik, Mroziński, Sobotka (56′ Zmorzyński), Jopek, Stelmach (46′ Chromiński), Waszkiewicz (56′ Szifer), M. Płonka, Śpiewak (56′ Ciepiela), Fidziukiewicz.

Garbarnia Kraków: Kozioł – Mruk, Masiuda, Kuczak, Marszalik (80′ Górecki), Kostrubała, Kołbon, Nakrosius, Szewczyk (90 +1′ Radwanek), Kowalski, Feliks (86′ Wyjadłowski).

Żółte kartki: Jarosz, Śpiewak, Ciepiela – Feliks.

Sędzia: Marcin Bielawski (Mysłowice).