Porażka z Chełmianką(video)

W 23. kolejce III ligi grupy IV piłkarze Stali Stalowa Wola zmierzyli się z Chełmianką Chełm. To spotkanie zakończyło się porażką zielono-czarnych.

Stal do potyczki z Chełmianką Chełm przystąpiła w mocno osłabionym składzie, mecz kończyła w osłabieniu. Stal walczyła dzielnie, ale samej końcówce po rzucie karnym straciła gola i mecz przegrała 0:1.

Od początku spotkania nasza drużyna starała się przede wszystkim nie dopuścić do zagrożenia we własnym polu karnym. Stal skupiała się na defensywie, a goście rozgrywali piłkę. Osłabiona drużyna zielono-czarnych nie zamierzała się jednak tylko bronić. W 17. minucie, po błędzie bramkarza gości, Stal miała znakomitą okazję na objęcie prowadzenia w tym meczu. Uderzenia zawodników „Stalówki” ofiarnie blokowali jednak zawodnicy z Chełma i wynik nie uległ zmianie.

W kolejnych minutach sporo było walki w środkowej strefie boiska. Zielono-czarni walczyli ambitnie i dobrze oddalali grę od własnego pola karnego. Chełmiance natomiast brakowało dokładności i wykończenia akcji.

Druga część spotkania rozpoczęła się od dobrej okazji dla Chełmianki, lecz w ostatniej chwili dobrze interweniował Mateusz Hudzik. Stal odpowiedziała celnym strzałem z dystansu Baraty, po którym jednak dobrze interweniował Sebastian Ciołek.

Następnie Stal znów nastawiła się głównie na rozbijanie ataków gości. I robiła to skutecznie. Raz na jakiś czas zielono-czarni wyprowadzali także akcje ofensywne, lecz nie przyniosły one gola. Od 77. minuty Stal na boisku miała jeszcze trudniej, bowiem po drugiej żółtej kartce boisko opuścić musiał Volodymyr Khorolskyi.

To nie był koniec nieszczęść naszego zespołu, bowiem w końcówce potyczki sędzia odgwizdał rzut karny dla Chełmianki, który na gola zamienił Łukasz Mazurek. To była jedyna bramka w tym spotkaniu. Drużyna z Chełma w sobotę zwyciężyła w Stalowej Woli 1:0.

Stal Stalowa Wola – Chełmianka Chełm 0:1 (0:0)

0:1 – Mazurek (k.) 88′

Składy:

Stal Stalowa Wola: Smyłek – Stępniowski, Hudzik, Khorolskyi, Davidik, Szifer, Radulj, Barata (89′ Pioterczak), Kacprzycki, Lebioda (56′ Grabarz), Mucha (84′ Kiełbasa).

Chełmianka Chełm: Ciołek – Brzozowski (90 +4′ Giletycz), Mazurek, Duda, Skoczylas, Piekarski (46′ Myśliwiec), Wójcik (72′ Dziubiński), Budzyński, Bonin, Ezana (90 +2′ Bednara), Czułowski.

Żółte kartki: Lebioda, Barata, Khorolskyi, Szifer – Mazurek, Brzozowski, Skoczylas.

Czerwona kartka: Khorolskyi /77′ – za drugą żółtą/.

Sędzia: Damian Gawęcki (Kielce).

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"