Porażka w Sieniawie

W niedzielę 8 listopada w meczu 18. kolejki III ligi grupy IV nasi piłkarze zmierzyli się w Sieniawie z miejscowym Sokołem. To spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy.

Ten mecz był pierwszym po zmianie trenera w Stali Stalowa Wola. Zielono-czarni w niedzielę rywalizowali z zajmującym trzecie miejsce w tabeli III ligi grupy IV Sokołem Sieniawa.

„Stalówka” prowadzona przez Jaromira Wieprzęcia od pierwszego gwizdka sędziego ruszyła do ataku. Już w 4. minucie okazję miał Piotr Mroziński, lecz po jego uderzeniu głową piłka przeleciała obok bramki gospodarzy. W 10. minucie to jednak piłkarze Sokoła zdobyli gola, a dokładnie dokonał tego Jarosław Lis, który naszego bramkarza pokonał uderzeniem z kilkunastu metrów.

Na gola dla gospodarzy szybko chciał odpowiedzieć Filip Szifer. Jego strzał nie mógł jednak zaskoczyć bramkarza Sokoła. W kolejnych minutach piłkarze z Sieniawy osiągnęli przewagę na boisku, ale w tej części spotkania wynik nie uległ już zmianie.

Od początku drugiej połowy aktywny był Piotr Mroziński. Najpierw jego strzał w ostatniej chwili został zablokowany, a później instynktownie obronił Mateusz Zając. Następnie znów sporo było gry w środkowej strefie boiska. Od 77. minuty zielono-czarni grali natomiast w przewadze po tym, jak Bartosz Grasza zatrzymał Michała Fidziukiewicza.

Pomimo tego Stali w Sieniawie nie udało się strzelić gola. Zielono-czarni w niedzielnym spotkaniu ponieśli porażkę. Sokół Sieniawa pokonał „Stalówkę” 1:0.

Sokół Sieniawa – Stal Stalowa Wola 1:0 (1:0)

1:0 – Jarosław Lis 10′

Składy:

Sokół Sieniawa (skład wyjściowy): Zając – Drelich, Kapuściński, Kitliński, Jędryas, Purcha, Burka, Lis, Grasza, Mazurek, King.

Stal Stalowa Wola: Korziewicz – Waszkiewicz (46′ Zmorzyński), Jarosz, Khorolskyi, Sobotka – Mroziński, Wiktoruk (76′ Jopek) – Stępniowski, Szifer, Mistrzyk (46′ Surmiak) – Fidziukiewicz.

Żółte kartki: Burka, Zając, Lis – Fidziukiewicz, Surmiak, Szifer, Jarosz, Stępniowski.

Czerwona kartka: Grasza /77’/.

Sędzia: Patryk Świerczek (Brzesko).

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"