Porażka w Siedlcach. Pogoń lepsza od Stali

W spotkaniu 23. kolejki II ligi Stal Stalowa Wola przegrała 1:5 z Pogonią Siedlce.

W poprzedniej kolejce zielono-czarni pokonali 4:2 Błękitnych Stargard. Teraz naszemu zespołowi przyszło zmierzyć się w Siedlcach z miejscową Pogonią. Początek sobotniego starcia nie był udany dla naszej drużyny. Już od 3.minuty przegrywaliśmy bowiem 0:1 po tym, jak gola z rzutu karnego strzelił Adam Mójta.

Stal starała się szybko doprowadzić do remisu. Już kilka minut później niecelnie z dystansu strzelał Andrzej Trubeha. To jednak gospodarze w 17. minucie wyszli na prowadzenie 2:0. Po dośrodkowaniu Mójty celnym strzałem głową popisał się Adrian Paluchowski.

W kolejnych minutach zielono-czarni dążyli do kontaktowego gola. Szukaliśmy dośrodkowań w pole karne przeciwnika, z rzutu wolnego strzelał Michał Trąbka. W końcu, w 33. minucie, ataki naszego zespołu przyniosły oczekiwany skutek. Po rzucie rożnym, piłka trafiła do Szymona Jarosza, który zdecydował się na uderzenie z narożnika pola bramkowego. To był bardzo ładny strzał, po którym piłka bezpośrednio wpadła do bramki.

W końcówce pierwszej połowy gospodarze znów jednak powiększyli prowadzenie. Kolejne groźne dośrodkowanie Mójty, po którym szczęście nam nie dopisało – Grzegorz Janiszewski skierował piłkę do bramki Stali. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy Pogoń wyszła na prowadzenie 4:1. W 50. minucie gola strzelił Mateusz Bochnak. W samej końcówce tego spotkania straciliśmy jeszcze jedną bramkę.

„Stalówka” w meczu z Pogonią Siedlce przegrała więc 1:5. Do Stalowej Woli wracamy bez punktów. W kolejnym spotkaniu zmierzymy się z Siarką Tarnobrzeg.

Pogoń Siedlce – Stal Stalowa Wola 5:1 (3:1)

1:0 – Adam Mójta (k.) 3′

2:0 – Adrian Paluchowski 17′

2:1 – Szymon Jarosz 33′

3:1 – Grzegorz Janiszewski (sam.) 43′

4:1 – Mateusz Bochnak 50′

5:1 – Kamil Walków 90′

Pogoń Siedlce: Piotr Smołuch – Adam Mesjasz, Adam Mójta (68′ Tomasz Zając), Tomasz Margol, Bartłomiej Olszewski, Bartosz Wiktoruk (81′ Kacper Szymankiewicz), Mateusz Bochnak (87′ Paweł Łydkowski), Maciej Wichtowski, Piotr Marciniec (59′ Kamil Walków), Damian Mosiejko, Adrian Paluchowski.

Stal Stalowa Wola: Łukasz Konefał – Adam Waszkiewicz, Grzegorz Janiszewski, Szymon Jarosz, Bartosz Sobotka, Piotr Mroziński, Łukasz Pietras (57′ Robert Dadok), Michał Mistrzyk (57′ Adrian Dziubiński), Szymon Jopek (82′ Wiktor Stępniowski), Michał Trąbka, Andrzej Trubeha (59′ Sebastian Łętocha).

Żółte kartki: Bartosz Wiktoruk, Tomasz Zając (Pogoń) – Szymon Jopek, Piotr Mroziński, Wiktor Stępniowski (Stal).

Sędziował: Piotr Łęgosz (Toruń).