Porażka w Sandomierzu… (video)

W 20. kolejce III ligi grupy IV piłkarze Stali Stalowa Wola zmierzyli się z Wisłą Sandomierz. To wyjazdowe spotkanie zakończyło się porażką zielono-czarnych.

W niedzielę naszym rywalem w derbowej potyczce była Wisła Sandomierz. Stal w tym meczu poprowadził Maciej Gadowski.

Początek spotkania nie był udany dla naszej drużyny. W 9. minucie pod bramką Stali doszło do zamieszania, a po chwili piłkę do siatki zielono-czarnych skierował Grzegorz Ochwat. Stal odpowiedziała w 22. minucie. Po zagraniu Szymona Jopka z rzutu wolnego w polu karnym Wisły minimalnie niecelnie główkował Bartosz Marchewka. Chwilę później groźną akcję przeprowadzili gospodarze, lecz zakończyła się ona niecelnym strzałem Szymona Raka.

Od 36. minuty Stal na boisku musiała radzić sobie w osłabieniu. Po drugiej żółtej kartce plac gry opuścił Sławomir Duda. Pomimo tego w samej końcówce pierwszej odsłony spotkania zielono-czarni wypracowali sobie dobrą okazję, ale strzał Daniela Świderskiego znakomicie obronił Krzysztof Wróblewski. Pierwsza połowa zakończyła się zatem jednobramkowym prowadzeniem Wisły Sandomierz.

Po przerwie, w 57. minucie, gospodarzy postraszył Szymon Jopek. Jego uderzenie z dystansu było jednak niecelne. Chwilę później spróbował Marchewka, lecz po jego strzale i rykoszecie futbolówka opuściła boisko.

Jopek, kapitan „Stalówki”, ponownie spróbował strzału z dystansu w 73. minucie. Jego uderzenie tym razem na raty obronił Wróblewski.

Kolejne próby naszego zespołu również nie przyniosły zmiany wyniku. W niedzielę Wisła Sandomierz pokonała 1:0 naszą „Stalówkę”.

Wisła Sandomierz – Stal Stalowa Wola 1:0 (1:0)

1:0 – Grzegorz Ochwat 9′

Wisła Sandomierz (skład wyjściowy): Wróblewski – Krajewski, Taranek, Ochwat, Rak, Bełczowski, Jarosz, Burzyński, Partyka, Mężyk, Janik.

Stal Stalowa Wola: Smyłek – Zieba (46′ Davidik), Khorolskyi (71′ Barata), Pietrzyk, Skrzyniak (46′ Hudzik), Wojtysiak (71′ Stępniowski), Duda, Jopek, Marchewka, Biskup (40′ Stelmach), Świderski.

Żółte kartki: Partyka, Taranek, Jarosz, Wróblewski – Khorolskyi, Duda, Skrzyniak.

Żóltą kartką ukarany został również trener Maciej Gadowski oraz rezerwowy bramkarz – Tomasz Wietecha

Czerwona karta: Duda /36′ – za drugą żółtą/.

Sędzia: Piotr Burak (Zamość).