Porażka w derbach

W 10. kolejce III ligi grupy IV piłkarze Stali Stalowa Wola zmierzyli się z Siarką Tarnobrzeg. To spotkanie zakończyło się porażką zielono-czarnych.

Na początku spotkania obie drużyny badały swoje możliwości. Pod naszą bramką groźnie zrobiło się w 19. minucie, ale uderzenie Bartosza Sulkowskiego znakomicie obronił Mikołaj Smyłek.

W kolejnych minutach gospodarze uzyskali przewagę na boisku, gra toczyła się przeważnie na połowie zielono-czarnych, lecz daleko od naszej bramki. W 33. minucie natomiast na uderzenie z narożnika pola karnego zdecydował się Daniel Świderski. Piłka minęła jednak bramkę drużyny z Tarnobrzega. Chwilę później dobrą okazję wypracował sobie Aleksander Drobot, lecz bramkarz gospodarzy nie dał się zaskoczyć.

Końcówka pierwszej odsłony spotkania to dobra postawa naszej drużyny. Poza wspomnianymi wcześniej akcjami Świderskiego i Drobota pokazali się również Krystian Żelisko i Bartłomiej Kiełbasa. Stal miała swoje swoje szanse, ale ta część meczu zakończyła się bezbramkowym remisem.

Druga część potyczki rozpoczęła się od niecelnych uderzeń Sławomira Dudy i Daniela Świderskiego. Nasz napastnik kolejną swoją szansę miał w 58. minucie. To było ładne uderzenie na bramkę Siarki, lecz bardzo dobrze obronił Piotr Pietryga.

Gdy wydawało się, że sobotnie spotkanie zakończy się bezbramkowym remisem, to w 90. minucie po błędzie na połowie Stali Siarka wyprowadziła szybką akcję, po której naszego bramkarza pokonał Paweł Mróz. To był jedyny gol w tym meczu. Siarka w sobotę pokonała „Stalówkę” 1:0.

Siarka Tarnobrzeg – Stal Stalowa Wola 1:0 (0:0)

1:0 – Paweł Mróz 90′

Siarka Tarnobrzeg (skład wyjściowy): Pietryga – Agudo Martinez, Janeczko, Stefanik, Tyl, Sulkowski, Józefiak, Bierzało, Tabor, Rogala, Zawiślak.

Stal Stalowa Wola: Smyłek – Olszewski, Khorolskyi, Persak, Duda, Cukrowski (72′ Zięba), Jopek, Drobot (86′ Klepacki), Kiełbasa (84′ Wojtak), Żelisko (72′ Lebioda), Świderski.

Żółte kartki: Kiełbasa, Olszewski,.

Sędzia: Michał Bobrek (Wadowice).