Orlęta pokonane. Trzy punkty dla Stali!

W środę 11 listopada w meczu 19. kolejki III ligi grupy IV nasi piłkarze zmierzyli się z Orlętami Spomlek Radzyń Podlaski. To spotkanie zakończyło się zwycięstwem zielono-czarnych.

W ostatniej kolejce piłkarze „Stalówki” przegrali 0:1 z Sokołem w Sieniawie. Teraz zielono-czarni zgarnęli trzy punkty i rywala pokonali 2:1. Ale po kolei…

Stal od pierwszych minut środkowej potyczki starała się narzucić rywalowi swój styl gry. Brakowało nam jednak dobrych sytuacji pod bramką przeciwnika. Taką po trzydziestu minutach gry miał Michał Fidziukiewicz, lecz jego uderzenie dobrze obronił Bartosz Klebaniuk. „Stalówka” przeważała, gra toczyła się na połowie gości, którzy tylko raz na jakiś czas przedostawali się w obręb naszego pola karnego. Musieliśmy być jednak czujni w defensywie, bo niektóre akcje Orląt były groźne.

Niestety, właśnie jedna z takich akcji zakończyła się golem dla drużyny z Radzynia Podlaskiego. W 43. minucie po wymianie podań i dograniu w pole karne „Stalówki” piłkę do naszej bramki skierował Adrian Nowosadko.

Zielono-czarni kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy doprowadzili do wyrównania. Piłkę z bliska do siatki gości skierował Fidziukiewicz. Stal ruszyła do ataku, groźnie atakowała i w 64. minucie wyszła na prowadzenie. W polu karnym przy słupku uderzył Michał Mistrzyk. 2:1 dla zielono-czarnych!

Wynik do końca spotkania nie uległ już zmianie. Piłkarze prowadzeni przez Jaromira Wieprzęcia rywala pokonali 2:1 i do swojego dorobku dopisują trzy punkty.

Stal Stalowa Wola – Orlęta Spomlek Radzyń Podlaski 2:1 (0:1)

0:1 – Adrian Nowosadko 43′

1:1 – Michał Fidziukiewicz 48′

2:1 – Michał Mistrzyk 64′

Stal Stalowa Wola: Korziewicz – Witasik, Khorolskyi, Sobotka, Jopek (87′ Stępniowski), Mroziński, Wiktoruk (77′ Stelmach), Zieba, Szifer (87′ Zmorzyński), Mistrzyk, Fidziukiewicz (90 +2′ Lebioda).

Orlęta Spomlek Radzyń Podlaski (skład wyjściowy): Klebaniuk – Szymala, Kursa, Perez Sastre, Kobiałka, Kot, Wojczuk, Bożym, Filipowicz, Nowosadko, Kamiński.

Żółte kartki: Jopek, Mistrzyk – Kot, Szymala.

Sędzia: Paweł Bagan (Kraków).