Okręgowy Puchar Polski: awans Stali po rzutach karnych!

W środę 27 października w ramach 1/4 Okręgowego Pucharu Polski Stal Stalowa Wola zmierzyła się z Siarką Tarnobrzeg. To spotkanie po rzutach karnych zakończyło się zwycięstwem zielono-czarnych!

Nasi piłkarze od pierwszych minut starali się narzucić swój styl gry i szybko strzelić gola. Po kilku minutach do głosu doszła również drużyna z Tarnobrzega, ale w 17. minucie to zielono-czarni ucieszyli kibiców „Stalówki” zgromadzonych na stadionie!

Po podaniu od Macieja Wojtaka świetnie w polu karnym Siarki spisał się Kamil Radulj, który pokonał bramkarza gości uderzeniem przy słupku. Stal objęła prowadzenie 1:0! W 31. minucie znów jednak był remis. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego celnym uderzeniem głową popisał się Krzysztof Zawiślak.

Stal kolejnego gola mogła, a nawet powinna strzelić pod koniec pierwszej połowy. Najpierw świetnie spisał się Piotr Pietryga, który obronił dwa strzały z kilku metrów! Już w doliczonym czasie gry do pierwszej połowy piłkę z linii bramkowej po uderzeniu Wojtaka wybił natomiast jeden z zawodników Siarki.

Druga połowa rozpoczęła się znakomicie dla naszej drużyny. W 50. minucie dośrodkowanie z rzutu wolnego dobrze zamknął Volodymyr Khorolskyi, który skierował piłkę do bramki gości. Siarka niestety szybko odpowiedziała i już 180 sekund później był remis. Tomasza Wietechę pokonał Kacper Józefiak.

Do końca regulaminowego czasu wynik nie uległ już zmianie. O losach tej rywalizacji musiał więc zadecydować konkurs rzutów karnych. W nim lepsza okazała nasza „Stalówka”, która zwyciężyła 4:3! Jedną z „jedenastek” obronił Tomasz Wietecha! Brawo drużyna! Czekamy już na kolejny mecz ligowy!

Stal Stalowa Wola zmierzy w półfinale Okręgowego Pucharu Polski zmierzy się natomiast z IV-ligowym Sokołem Kamień, a na wynik tego spotkania czeka już finalista – LZS Ździary, grający na co dzień w klasie okręgowej.

Stal Stalowa Wola – Siarka Tarnobrzeg 2:2 (1:1), rzuty karne: 4:3

1:0 – Kamil Radulj 17′

1:1 – Krzysztof Zawiślak 31′

2:1 – Volodymyr Khorolskyi 50′

2:2 – Kacper Józefiak 53′