Korona pokonana! Dziesiąte zwycięstwo Stali!

W 17. kolejce III ligi grupy IV piłkarze Stali Stalowa Wola zmierzyli się z Koroną Rzeszów. To spotkanie zakończyło się zwycięstwem zielono-czarnych!

To już dziesiąte zwycięstwo naszej Stali w tym sezonie ligowym! W sobotę zielono-czarni pokonali Koronę Rzeszów.

„Stalówka” znakomicie rozpoczęła ten mecz. Już w 9. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego celnym uderzeniem głową popisał się Daniel Świderski. Trudno było o lepszy początek tej potyczki. W następnych minutach Stal rozgrywała kolejne akcje i szukała okazji na gola. Nasi piłkarze wypracowali sobie kilka szans, lecz piłka nie chciała znów wpaść do siatki drużyny z Rzeszowa.

Korona natomiast miała spore problemy, aby przedostać się z piłką w okolice pola karnego Mikołaja Smyłka. Nasz bramkarz w tej części spotkania nie miał zbyt wiele pracy.

Pierwsza połowa zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem naszego zespołu. Przewaga Stali była jednak zdecydowana.

Po przerwie Stal początkowo kontrolowała losy tej potyczki. W 56. minucie ładnie z rzutu wolnego uderzył Świderski, ale bramkarz Korony zdołał odbić ten strzał. Kilka minut później nasz napastnik oddał niecelny strzał po dośrodkowaniu z rzutu wolnego.

Rzeszowianie w Stalowej Woli nie zamierzali się jednak tylko bronić. Pierwszą groźną okazję Korona wypracowała sobie 71. minucie. Wtedy to z kilku metrów niecelnie strzelał Karol Cholewa. Chwilę później minimalnie niecelnie główkował Paweł Piątek. W 75. minucie napastnik drużyny z Rzeszowa znalazł się już jednak w sytuacji sam na sam z naszym bramkarzem i tę okazję wykorzystał. Korona doprowadziła do remisu 1:1.

Stal podrażniona stratą gola od razu ruszyła do ataku. W 81. minucie arbiter odgwizdał rzut karny, który na gola świetnym technicznym uderzeniem zamienił Szymon Jopek. Stal objęła prowadzenie 2:1, ale to nie był koniec bramek w tym meczu. W 89. minucie rzut karny wywalczył bowiem Szymon Grabarz, a z jedenastu metrów gola strzelił Daniel Świderski. To była druga bramka naszego napastnika w tym spotkaniu!

Zielono-czarni w sobotę pokonali 3:1 Koronę Rzeszów i tym samym odnieśli kolejne zwycięstwo. „Stalówka” do swojego dorobku dopisała cenne trzy punkty.

Stal Stalowa Wola – Korona Rzeszów 3:1 (1:0)

1:0 – Daniel Świderski 9′
1:1 – Paweł Piątek 75′
2:1 – Szymon Jopek (k.) 82′
3:1 – Daniel Świderski (k.) 89′

Stal Stalowa Wola: Smyłek – Wojtysiak (85′ Kiełbasa), Khorolskyi, Hudzik, Pietrzyk, Olszewski, Duda (84′ Grabarz), Stępniowski, Drobot (75′ Wojtak), Jopek, Świderski.

Korona Rzeszów: Pawlus – Padiasek, Drozd, Kocój, Karwacki, Kałaska, Kantor, Cholewa, Maślany, Nieckarz (16′ Pieniążek, 46′ Mazur), Jędryas (62′ Piątek).

Żółte kartki: Persak (rezerwowy) –  Kałaska, Karwacki, Kantor, Maślany, Drozd, Kocój.