Znów zwycięstwo! „Stalówka” lepsza od KSZO

W środę w zaległym meczu 4. kolejki III ligi grupy IV piłkarze Stali Stalowa Wola zmierzyli się z KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski. To spotkanie zakończyło się zwycięstwem zielono-czarnych!

Po meczu z Siarką Tarnobrzeg nasi piłkarze już w środę zmierzyli się z KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski. Odrabialiśmy zaległości z 4. kolejki III ligi. W naszym zespole zadebiutował 21-letni pomocnik Bartosz Wiktoruk, który wyszedł na boisko w podstawowym składzie.

Od początku meczu Stal ruszyła do ataku. Tuż po rozpoczęciu spotkania z dystansu uderzył Piotr Mroziński, lecz piłka przeleciała nad poprzeczką. Nasz pomocnik jeszcze dał o sobie znać w tej potyczce!

Później zielono-czarni dalej szukali swoich szans, lecz brakowało im wykończenia akcji. Co raz groźniejsze były też jednak akcje gospodarzy, lecz dobrze dostępu do naszej bramki strzegł Maciej Siudak.

W 33. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego doszło jednak do zamieszania w polu karnym Stali, z czego skorzystał Wojciech Trochim i umieścił piłkę w naszej siatce. Odpowiedź „Stalówki’ była jednak znakomita, bo już w 36. minucie po uderzeniu z dystansu do wyrównania doprowadził Piotr Mroziński.

Gospodarze w pierwszej połowie mieli jeszcze jedną dobrą okazję, kiedy to efektowny techniczny strzał oddał Jakub Chrzanowski. Znów jednak znakomicie obronił Siudak! W Hutniczych Derbach po pierwszej połowie był remis 1:1.

W 61. minucie wydawało się, że Stal obejmie prowadzenie w środowym spotkaniu. Piłkę do bramki gospodarzy skierował Mroziński, lecz arbiter uznał, że by spalony i gola nie uznał.

Aktywny „Mroziu” cały czas był jednak zagrożeniem dla bramki gospodarzy i w 67. minucie po dograniu wprowadzonego na plac gry Bartosza Sobotki, Piotrek pokonał bramkarza KSZO. Tym razem nasz zawodnik bramkę zdobył w sposób prawidłowy, a Stal objęła prowadzenie 2-1, którego nie oddała już do końca spotkania. Warto jeszcze odnotować, że Mroziński był blisko zaliczenia hat-tricka, ale po jego strzale w 76. minucie piłka odbiła się od słupka bramki gospodarzy i wyszła w pole gry.

Hutnicze Derby zatem na korzyść „Stalówki”, która KSZO pokonała 2:1 i do Stalowej Woli przywiezie cenne trzy punkty.

KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski – Stal Stalowa Wola 1-2 (1-1)

1-0 – Wojciech Trochim 33′
1-1 – Piotr Mroziński 36′
1-2 – Piotr Mroziński 67′

KSZO: Szymkowiak – Głaz, Dwórzyński, Majewski, Chudyba – P. Kaczmarek, Zaklika (72′ Imiołek), Mężyk (82′ Persona), Trochim (90′ Ziółkowski), Chrzanowski – Stanisławski.

Stal: Siudak – Waszkiewicz, Jarosz, Witasik – Zmorzyński, Surmiak (62′ Sobotka), Stelmach, Wiktoruk, Szifer (62′ Stępniowski) – Fidziukiewicz (86′ Grabarz), Mroziński (78′ Mistrzyk).

Żółta kartka: Głaz – Waszkiewicz, Surmiak.

Sędzia: Adam Jamka (Kielce).