Efektowne zwycięstwo! Derby Podkarpacia dla „Stalówki”!

W meczu 12. kolejki III ligi grupy IV piłkarze Stali Stalowa Wola zmierzyli się z Siarką Tarnobrzeg. To spotkanie zakończyło się zdecydowanym zwycięstwem zielono-czarnych 4:1!

O tym, jak ważne było to spotkanie nikogo nie trzeba przekonywać. W sobotę w Derbach Podkarpacia „Stalówka” rywalizowała w Tarnobrzegu z miejscową Siarką. I była zdecydowanie lepsza!

Zielono-czarni już od pierwszych minut ruszyli do ataku. W 9. minucie dobrą okazję miał Piotr Mroziński, ale po jego uderzeniu piłka przeleciała obok bramki gospodarzy. Nasi piłkarze przeważali i rozgrywali futbolówkę na połowie rywala, ale brakowało nam dobrych sytuacji strzeleckich. Zielono-czarni też musieli być jednak czujni w defensywie. W 20. minucie w dobrej sytuacji znalazł się Paweł Wolski, lecz oddał niecelne uderzenie.

Stal nie zamieszała jednak przestać atakować i w 21. minucie zielono-czarni objęli prowadzenie! Wtedy to kapitalny strzał z dystansu oddał Filip Szifer. To był piękny gol wychowanka Stali! Kilka minut później groźnie z dystansu uderzył Jakub Tabor, lecz znakomicie ten strzał obronił Maciej Siudak.

To jakby podrażniło zielono-czarnych, którzy w tej części spotkania strzelili jeszcze dwa gole! Obie bramki zdobył Michał Fidziukiewicz, który wykorzystał dwa rzuty karne. W Derbach Podkarpacia Stal po pierwszej połowie prowadziła w Tarnobrzegu 3:0!

Druga odsłona potyczki rozpoczęła się znakomicie dla naszego zespołu. Tuż po wznowieniu gry prowadzenie zielono-czarnych podwyższył Volodymyr Khorolskyi! Przy tak efektownym prowadzeniu Stal cofnęła się do defensywy, a Siarka szukała swojej szansy. Taką wykorzystała w 57. minucie, kiedy to Dawid Bałdyga znalazł się w sytuacji sam na sam z naszym bramkarzem i ją wykorzystał.

Po stracie bramki Stal szybko chciała oddalić grę od własnego pola karnego – tym bardziej, że Siarka strzeliła drugiego gola, ale padł on ze spalonego i arbiter go nie uznał. W odpowiedzi na bramkę gospodarzy niecelnie strzelali Rafał Surmiak i Piotr Mroziński.

Do końca sobotniej potyczki „Stalówka” kontrolowała już jednak wydarzenia na boisku. Zielono-czarni nie dali sobie strzelić gola i w Derbach Podkarpacia odnieśli pewne, przekonujące zwycięstwo. Stal w Tarnobrzegu z Siarką zwyciężyła 4:1!

Siarka Tarnobrzeg – Stal Stalowa Wola 1:4 (0:3)

0:1 – Filip Szifer 21′

0:2 – Michał Fidziukiewicz (k.) 35′

0:3 – Michał Fidziukiewicz (k.) 41′

0:4 – Volodymyr Khorolskyi 47′

1:4 – Dawid Bałdyga 57′

Składy:

Siarka Tarnobrzeg (skład wyjściowy): Kowal – Bury, Bierzało, Duda, Sulkowski, Kargulewicz, Wolski, Tabor, Rogala, Wdowiak, Gajewski.

Stal Stalowa Wola: Siudak – Waszkiewicz, Jarosz, Witasik, Mroziński (76′ Stelmach), Jopek (90 +1′ Stępniowski), Zmorzyński, Szifer, Surmiak (85′ Sobotka), Khorolskyi, Fidziukiewicz (90 +’1 Grabarz).

Żółte kartki: Bierzało, Duda, Gessner – Khorolskyi, Witasik, Jarosz, Siudak, Szifer

Sędzia: Piotr Burak (Zamość).

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"